Energiaklass Gdanski ülikooli ja Ecoregion projekti tulemustega tutvumas

15 – 17. novembril kohtus Energiaklass PEA partneri Gdanskis Szewalski Instituudiga, kes teeb väga head koostööd Gdanski ülikooliga. Seepärast oli meil ka väga hea võimalus kohtuda tudengite ja doktorantide ning nende innovatiivsete väikelahendustega. Sel hetkel kui laborisse astusime pandi kokku just väikest puugaasi tootmist ja seal samas katsetati pürolüüsijaama, seda küll algul õliga, mille eesmärk on välja selgitada tootmismahud nii elektri ja sooja tootmiseks. Samuti katsetati samas hoones päikeseenergiast jaheda õhu tootmist ehk Injection Cooling. Materjalitehnoloogia laboris tegeletakse kütuse elemendi anoodi ja katoodi valmistamisega ning seda ilma igasuguse toetusteta, kuna uurimissuuna huvi on suur ja kütuseelement on arvestatav tulevikutehnoloogia. Lisaks kohtusime Erasmus koordinaatoriga, et meie tudengitel oleks võimalik Gdanski ülikooli teadmisi täiendama minna ja samamoodi nende tudengid saaksid tehikainstituuti õppima või lõputööd tegema tulla. PEA projekti raames arutasime WEB-tooli omavalitsuse spetsialistidele, mille kaudu nad saaksid väga lihtsalt välja arvutada, kui palju nad arvutuslikult paneeli abil elektrit või soojusenergiat saaks toota. Teisel päeval osalesime Ecoregioni lõpukonverentsil, mille projekti eesmärk on jagada praktilisi lahendusi baltimere riikide vahel. Erinevaid nutikaid lahendusi oli pea 220, millest 8-t tutvustati ka kohapeal. Projekte oli alates lasteaia projektidest ja turismiprojektidest kuni biogaasi tootmiseni  loomsetest jääkmetest ja keskkatlamaja kaudu hoonete jahutamiseni. Rohkem infot http://www.baltic-ecoregion.eu.

Kohtumise eesmärk oli kohtuda PEA partneriga ja arutada põhjalikumalt projektitulemusi. Suheldes konverentsil teiste ülikoolidega ja organisatsioonidega on hea näha, mis tehnoloogia uurimisega tegeletakse, kus on tehtud häid praktilisi lahendusi ja kelle kaudu oleks võimalik otse infot pärida.