Paisupaak

Paisupaagis on difragma, mis eraldab soojaveekollektorsüssteemi soojakandja vedeliku ning gaasi, mis on eelnevalt paisupaagis. Gaasi olemasolu ja rõhku tuleb enne paisupaagi paigaldust ning iga paari aasta tagant kontrollida. Diafragma laseb paisunud soojakandja vedelikul paisupaaki voolata tänu temperatuuri tõusule süsteemis. Kui soojakandja vedelik jahtub, siis difragma tõmbub taas kokku ning vedeliku maht paisupaagis väheneb.

Vali paisupaagi maht vastavalt soojaveekollektori, torustike ja soojusvahetite mahule. Õige maht peab peaks tagama soojuskandja vedeliku paisumisest tekitatud rõhu tõusu ning rõhu tõus torustikele ei tohiks ületada rõhku 1bar.

Erinevalt standardse keskküttesüsteemi paisupaagi dimensioneerimisest, tuleb päikeseenergia kombisüsteemide paisupaagi dimensioneerimisel arvesse võtta järgnevaid punkte:

  • Soojuskandjavedeliku paisumis maht
  • Auru maht, mis tekib soojuskandjavedeliku aurustumisel
  • Soojuskandjavedeliku piisav kogus paisupaagis kompenseerimaks mahu vähenemist madalate töötamis temperatuuridega talveaegadel

Kliki järgnevalt lingile, et vaadata täpsemalt milliste seoste alusel paisupaagi mahtu leitakse.

Link paisupaagi mahu määramiseks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>