Soojaveekollektori pump

Kui soojuspump töötab, ehkki ehitist pole vaja kütta, võib põhjuseks olla mõni järgmistest kehvadest reguleerimisvõtetest:

  • Kütteringi pump töötab kogu aasta.
  • Kütteringi pump hakkab tööle kohe, kui ümbritseva keskkonna temperatuur langeb alla mingi kindla näidu (nt alla 18°C). Sel juhul töötab pump ka suvel suurema osa ajast.
  • Kui temperatuur salvestuspaagis jõuab teatava temperatuurini, lülitub kütteringi pump tööle, et vältida kollektorite ülekuumenemist.
  • Soojuskütte ringlusesse paigaldatakse šunt, mis põhjustab voolu/voogu isegi siis, kui radiaatorite termostaadid on kinni pandud.

Kui kollektori pump talvisel ajal ööseks kogemata tööle jääb/pannakse, võib vesi soojusvaheti  sekundaarses osas  jäätuda ja soojusvahetit kahjustada.

Vajalik on kontrollide soojakandja kiirust, mis oleneb temperatuuride vahest mahutis ja soojaveekollektoris, kuid peaks jääma vahemikku 2-6kg/(hm^2) kohta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>