Tarbija soe vesi

Päikeseenergiaga kombisüsteemi planeerides on tähtis teada, kui palju kasutatakse kodus sooja vett ja kui palju kulub energiat ruumide soojendamisele. Näiteks on vaja teada elanike arvu ja kas pesumasin või nõudepesumasin kasutab sooja vett või mitte. Teades tarbimise kogust on võimalik luua õiges suuruses kombisüsteem. Arvatust väiksema energia nõudluse korral on  kombisüsteem saanud ülemäära suur, mis viib kõrge temperatuurini salvestuspaagis ja soojaveekollektori stagnatsioonini suvel ning seetõttu kaasnevad suured kaod salvestuspaagis.

Näitena võib tuua vana maja kaasajastamise uue tõhusa kombisüsteemiga. Tasub silmas pidada, et kui eelmine salvestuspaak võis kütta terve maja keldrit suurte soojuskadude tõttu, siis uus kombisüsteem on kõvasti energiasäästlikum ning soojuskadu minimaalne. Seetõttu võib keldris tekkida liigselt niiskust või isegi jäätumist, mistõttu võib olla vajalik eraldi radiaatori muretsemine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>